Ειδικό γυμνάσιο – Λύκειο Πτολεμαΐδας: Επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη και στον Δήμαρχο

Στο πλαίσιο των εορταστικών δράσεων που πραγματοποιεί το σχολείο μας και σε συνέχεια των όσων έχουν προηγηθεί πραγματοποιήσαμε επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Πτολεμαΐδας, όπου μας υποδέχτηκε η κυρία Καλμανίδου Σοφία.

Οι μαθητές μας παρακολούθησαν την αφήγηση παραμυθιών, κεράστηκαν ωραία γλυκίσματα και έγραψαν στο βιβλίο ευχών της Βιβλιοθήκης δίνοντας τις ευχές τους για καλά Χριστούγεννα. Στην συνέχεια οι μαθητές επισκέφτηκαν το πάρκο δεινοσαύρων, οι οποίοι με τη βοήθεια της τεχνολογίας, του ήχου και του φωτισμού, ζωντάνεψαν μπροστά στα μάτια τους ταξιδεύοντας τους σε άλλες εποχές.

Αντιπροσωπεία μαθητών επισκέφτηκε τον δήμαρχο της πόλης μας, του παρέδωσαν μια ξεχωριστή χριστουγεννιάτικη κάρτα και μια κεραλοιφή κατακευασμένη από τα χέρια τους και του ευχήθηκαν Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος.

Τέλος σε όλους τους μαθητές προσφέρθηκε «Το Αστεράκι των Ευχών» από τον κύριο Κολοβέτσιο τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά!

Καλά Χριστούγεννα.