Κολύμβηση: Τρία μετάλλια για τον μαθητή του ειδικού γυμνασίου – λυκείου Πτολεμαΐδας

Περήφανη είναι η πόλη της Πτολεμαΐδας και φυσικά το Ενιαίο Ειδικό Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο της πόλης (ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ.) για τον μαθητή Λεωνίδα Κουγιουμτζίδη, ο οποίος αφενός μαζί με μαθητές του Νομού Κοζάνης, ομαδικά, κατέκτησαν την πρώτη θέση (χρυσό μετάλλιο) στην σκυτάλη 50μ. ανδρών, αφετέρου ατομικά κατέκτησε τη δεύτερη θέση (αργυρό μετάλλιο) στην ελεύθερη κολύμβηση 50μ. και τη δεύτερη θέση επίσης (αργυρό μετάλλιο) στο ύπτιο 25μ.

Οι αγώνες κολύμβησης πισίνας διεξήχθησαν στο πλαίσιο της διοργάνωσης Special Olympics 2022 που έλαβε χώρα στο Λουτράκι Κορινθίας.

Με την παρούσα ανάρτηση, ως σχολείο, εκφράζουμε τη μεγάλη μας χαρά και υπερηφάνεια για την επιτυχία του μαθητή μας, ενώ του ευχόμαστε καλή πρόοδο να έχει στη ζωή του και πολλές επιτυχίες!